Monitoring firmy

Przedsiębiorcy w rozwój firm inwestują swój czas i pieniądze.
Są nastawieni na poszerzanie bazy klientów, poprawę oferowanych usług i produktów, gromadzą maszyny, urządzenia, sprzęty oraz zatrudniają pracowników. Żeby zabezpieczyć ciężko wypracowany dobytek, warto dodatkowo zdecydować się na monitoring wizyjny w firmie, czyli system czułych, rejestrujących wszystkie wydarzenia kamer, które przesyłają obraz na ekrany komputerów w czasie rzeczywistym. (on-line)

Monitoring wizyjny w firmie — jak z niego korzystać?

Pracodawca ma prawo do stosowania monitoringu wizyjnego w licznych przypadkach:

 • Kiedy chce zapewnić bezpieczeństwo pracownikom.
 • Gdy musi chronić mienie firmy.
 • Kiedy monitoring ułatwi kontrolę produkcji.
 • W przypadku, kiedy ujawnienie tajemnic firmy, może narazić ją na szkodę.

Monitoring wizyjny w firmie umożliwia obserwację wydarzeń 24 H na dobę, 7 dni w tygodniu, także wtedy, kiedy firma nie funkcjonuje. Obrazy na bieżąco są przesyłane na ekrany komputerów, które są pod obserwacją specjalistów od bezpieczeństwa. Taki sposób monitorowania firmy pozwala wykryć zdarzenia w czasie realnym i ochronić osoby oraz mienie natychmiast. W innym systemie kradzież, włamanie, rozbój czy wandalizm klienci zgłaszają dopiero po fakcie, kiedy przyjeżdżają na miejsce i odtwarzają nagrania z kamer. Monitoring wizyjny jest więc znacznie skuteczniejszy. Z powodzeniem sprawdza się nie tylko w firmach, ale także w budynkach administracji publicznej, w przedszkolach i szkołach, w galeriach handlowych oraz w środkach transportu publicznego, na parkingach, placach zabaw, w parkach, w okolicach zabytków. System video domofonów pozwala na zdalny dostęp do pomieszczeń lub danej strefy.

Firma
monitoring wizyjny, innowacyjna technologia

Monitoring firmy ze SMART VISION SOLUTIONS

 • Bezpieczne biura, hale, magazyny.
 • Audyty bezpieczeństwa.
 • Efektywna optymalizacja kosztów ochrony.
 • Usprawnienie operacyjne organizacji.
 • Szkolenia
 • Plany/Instrukcje ochrony.
 • Nadzór nad zewnętrznymi agencjami ochrony pod kątem prawidłowej realizacji zapisów umów.
 • Wsparcie w kryzysowych sytuacjach.
 • Systemy radarowe.
 • Aplikacje (cichy alarm na imprezach masowych i in.).
 • OBSŁUGA 24/7/365.

Chcąc efektywnie prowadzić swój biznes, każda organizacja za priorytet musi stawiać skuteczne realizowanie celów biznesowych, ale przede wszystkim zadbać o realne bezpieczeństwo mienia. Mądry manager musi nie tylko brać pod uwagę zagrożenia wynikające z prowadzonej działalności, ale skutecznie im przeciwdziałać. Oferujemy szerokie spektrum możliwości, dzięki którym każda organizacja zadba o wewnętrzny poziom zabezpieczeń i skuteczność procesów zarządzania ryzykiem.

Sprawdź, jak działa monitoring firmy SMART VISION SOLUTIONS

Propozycja SVS to kompleksowe rozwiązanie. Dzięki wprowadzeniu monitoringu wizyjnego zadbasz o bezpieczeństwo i znacznie obniżysz koszty ochrony. W przypadku zagrożenia wykrytego przez operatora Centrum Monitoringowego błyskawicznie następuje podjazd grupy interwencyjnej współpracujących z nami agencji ochrony. Dzięki współpracy z wieloma podmiotami gwarantujemy, że interwencja odbędzie się błyskawicznie.

Dodatkowo w przypadku klienta sieciowego gwarantujemy dedykowanego operatora i oddzielną linię telefoniczną dostępną 24 godziny na dobę, jak i audyt zerowy dla całej sieci przeprowadzany przez certyfikowany zespół audytorski.

Monitoring wizyjny w firmie, a kodeks pracy

Decydując się na monitoring dla firm, musisz brać pod uwagę obowiązujące przepisy prawne. Monitoring wizualny nie może być stosowany, jeśli narusza godność i dobra osobiste pracownika. Nie wolno go montować w pomieszczeniach socjalnych, łazienkach, w pomieszczeniach, w których pracownicy omawiają zagadnienia związane z działalnością w związkach zawodowych. Monitoring firmy nie obejmuje szatni i palarni. Jest to dopuszczalne tylko wtedy, kiedy ma zapewnić bezpieczeństwo pracownikom i ochronę mienia, kontrolę produkcji, zachowanie tajemnicy informacji i nie jest sprzeczne z poszanowaniem godności pracowników oraz praw do zrzeszania się w związkach zawodowych. Inwestując w profesjonalny monitoring wizyjny dla firm z SVS, masz pewność, że nie naruszy on dóbr osobistych pracowników i będzie funkcjonował zgodnie z obowiązującym prawem.

Uzyskaj dedykowaną pomoc naszego eksperta

Zawsze jesteśmy otwarci na nowe kontakty. Zostaw wiadomość, wkrótce odezwiemy się do Ciebie.