Monitoring firmy

Przedsiębiorcy w rozwój firm inwestują swój czas i pieniądze.
Są nastawieni na poszerzanie bazy klientów, poprawę oferowanych usług i produktów, gromadzą maszyny, urządzenia, sprzęty oraz zatrudniają pracowników. Żeby zabezpieczyć ciężko wypracowany dobytek, warto dodatkowo zdecydować się na monitoring wizyjny w firmie, czyli system czułych, rejestrujących wszystkie wydarzenia kamer, które przesyłają obraz na ekrany komputerów w czasie rzeczywistym. (on-line)

Monitoring wizyjny w firmie — jak z niego korzystać?

Pracodawca ma prawo do stosowania monitoringu wizyjnego w licznych przypadkach:

 • Kiedy chce zapewnić bezpieczeństwo pracownikom.
 • Gdy musi chronić mienie firmy.
 • Kiedy monitoring ułatwi kontrolę produkcji.
 • W przypadku, kiedy ujawnienie tajemnic firmy, może narazić ją na szkodę.

Monitoring wizyjny w firmie umożliwia obserwację wydarzeń 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu, także wtedy, kiedy firma nie funkcjonuje. Obrazy na bieżąco są przesyłane na ekrany komputerów, które są pod obserwacją specjalistów od bezpieczeństwa. Taki sposób monitorowania firmy pozwala wykryć zdarzenia w czasie realnym i ochronić osoby oraz mienie natychmiast.
W innym systemie kradzież, włamanie, rozbój czy wandalizm klienci zgłaszają dopiero po fakcie, kiedy przyjeżdżają na miejsce i odtwarzają nagrania z kamer. Monitoring wizyjny jest więc znacznie skuteczniejszy.
Z powodzeniem sprawdza się nie tylko w firmach, ale także w budynkach administracji publicznej, w przedszkolach i szkołach, w galeriach handlowych oraz w środkach transportu publicznego. Sprawdzi się także na parkingach, placach zabaw, w parkach, w okolicach zabytków. System video domofonów pozwala na zdalny dostęp do pomieszczeń lub danej strefy, weryfikację osób lub pojazdów poprzez wypracowaną procedurę awizacji.  

monitoring wizyjny, innowacyjna technologia

Monitoring firmy SMART VISION SOLUTIONS

 • Bezpieczne biura, hale, magazyny.
 • Audyty bezpieczeństwa.
 • Efektywna optymalizacja kosztów ochrony.
 • Usprawnienie operacyjne organizacji.
 • Szkolenia
 • Plany/Instrukcje ochrony.
 • Nadzór nad zewnętrznymi agencjami ochrony pod kątem prawidłowej realizacji zapisów umów.
 • Wsparcie w kryzysowych sytuacjach.
 • Systemy radarowe.
 • Aplikacje (cichy alarm na imprezach masowych i in.).
 • OBSŁUGA 24/7/365.

Chcąc efektywnie prowadzić swój biznes, każda organizacja za priorytet musi stawiać skuteczne realizowanie celów biznesowych, ale przede wszystkim zadbać o realne bezpieczeństwo mienia. Mądry manager musi nie tylko brać pod uwagę zagrożenia wynikające z prowadzonej działalności, ale skutecznie im przeciwdziałać. Oferujemy szerokie spektrum możliwości, dzięki którym każda organizacja zadba o wewnętrzny poziom zabezpieczeń i skuteczność procesów zarządzania ryzykiem.

Sprawdź, jak działa monitoring firmy SMART VISION SOLUTIONS

Propozycja SVS to kompleksowe rozwiązanie. Dzięki wprowadzeniu monitoringu wizyjnego zadbasz o bezpieczeństwo i znacznie obniżysz koszty ochrony. W przypadku zagrożenia wykrytego przez operatora Centrum Monitoringowego błyskawicznie następuje podjazd grupy interwencyjnej współpracujących z nami agencji ochrony. Dzięki współpracy z wieloma podmiotami gwarantujemy, że interwencja odbędzie się błyskawicznie.

Dodatkowo w przypadku klienta sieciowego gwarantujemy dedykowanego operatora i oddzielną linię telefoniczną dostępną 24 godziny na dobę, jak i audyt zerowy dla całej sieci przeprowadzany przez certyfikowany zespół audytorski.

Monitoring wizyjny w firmie, a kodeks pracy

Decydując się na monitoring dla firm, musisz brać pod uwagę obowiązujące przepisy prawne. Monitoring wizualny nie może być stosowany, jeśli narusza godność i dobra osobiste pracownika. Nie wolno go montować w pomieszczeniach socjalnych, łazienkach, w pomieszczeniach, w których pracownicy omawiają zagadnienia związane z działalnością w związkach zawodowych. Monitoring firmy nie obejmuje szatni i palarni. Jest to dopuszczalne tylko wtedy, kiedy ma zapewnić bezpieczeństwo pracownikom i ochronę mienia, kontrolę produkcji, zachowanie tajemnicy informacji i nie jest sprzeczne z poszanowaniem godności pracowników oraz praw do zrzeszania się w związkach zawodowych. Inwestując w profesjonalny monitoring wizyjny dla firm z SVS, masz pewność, że nie naruszy on dóbr osobistych pracowników i będzie funkcjonował zgodnie z obowiązującym prawem.

Uzyskaj dedykowaną pomoc naszego eksperta

Proszę zostawić swoje dane kontaktowe oraz krótką informację na temat tego, w czym możemy Ci pomóc. Odezwiemy się do Ciebie jak najszybciej.